Smolná 13 v duelu s Ostravou

Hned dvě třináctky se sešly v základních číslech k venkovnímu zápasu SLUNETY, která 13. listopadu zajížděla na palubovku Ostravy v rámci 13. kola Kooperativa NBL. A byly to smolné třináctky, SLUNETA duel s Novou Hutí nezvládla a odjíždí s porážkou 87:75.

A to nezačala úplně špatně, s velmi dobře hrajícími Ostravany udrželi hráči Ústí v první čtvrtině krok, ale už tady bylo vidět, že domácí mají dobře seřízená mířidla a k vidění byly i hodně těžké střely, které propadly košem. A zatímco se Ostrava dostávala do tempa, SLUNETA z něj začala vypadávat a s ubývajícím časem začínala na domácí ztrácet čím dál tím více bodů. Příčinu bychom mohli najít ve velmi dobré obraně svěřenců trenéra Cholevy, ta hráče Ústí nepouštěla do lehkých střel. V poločase svítil na tabuli stav 48:40.

Stejný obraz hry měla i čtvrtina třetí, domácí se bavili ofenzivně laděnou hrou, kterou korunovali úspěšnými střelami, mnohokrát také za 3 body, v této činnosti vynikal obzvláště domácí Svoboda, který proti SLUNETĚ zaznamenal 5 trojek ze 7 pokusů, ale jinak byli hlavními tahouny hlavně rozehrávač Ubilla a křídelník Vann. Po 30 minutách už ztrácelo Ústí 13 bodů (71:58).

V posledním dějství sice Ústečtí nesložili zbraně a zkusili ještě zvrátit porážku, ale k výše jmenovaným střelcům i pivot Radukič a SLUNETA neměla šanci. Malým pozitivem byl alespoň fakt, že se podařilo stlačit rozdíl pod hranici 14 bodů, o kterých Ústí vyhrálo v prvním střetnutí této sezóny.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 87:75 (21:22 48:40 71:58)
Body domácí: Ubilla 20, Vann a Svoboda po 15, Radukič 14, Šmíd 10, Bohačík 9, Nábělek a Týml po 2
Body hosté: Svejcar 20, Autrey 14, Pecka 13, Jones 8, Johnson 6, Fait a David po 5, Alston a Karlovský po 2
Trojky: 25/9 – 20/8
Trestné hody: 18/12 – 16/11
Doskoky: 35 - 39
Osobní chyby: 20 - 18